Torba Reportera i Podcastera

#38 Wartościowe podcasty z USA

Opublikowane przez Katarzyna Błaszczyk w dniu

wartościowy podcast

Jak się robi podcasty biznesowe w USA? Czego tam się słucha, co jest modne i ile kosztuje produkcja podcastów? – o tym poniżej.

wartościowy podcast

Tym razem Katarzyna Błaszczyk rozmawia z Michałem Kasprzykiem, mówcą, podcasterem, producentem podcastów, ale też jurorem w konkursie The Ambies. Michał zna dobrze rynek amerykański, dlatego warto dowiedzieć się więcej o tym, jakie są wartościowe podcasty w USA. 

Na końcu wpisu znajdziesz linki do podcastów, które Michał rekomenduje w trakcie rozmowy.

Z podcastu dowiesz się także:

  • Dla kogo jest konkurs The Ambies i jaki rodzaj podcastu w nim dominuje?
  • Jak się robi podcast biznesowy w USA?
  • Jakie są polskie i amerykańskie budżety na podcast?
  • Które podcasty Michał uważa za wartościowe i dlaczego?

Podcastu można posłuchać tutaj:

Castos, Spotify, iTunes, You Tube

Kanał RSS

Więcej o Michale:

W swoich działaniach skupia się na opowiadaniu historii, które dają wartość odbiorcom oraz pomaga innym tworzyć takie historie. Specjalizuje się w dwóch obszarach – przemówieniach i podcastach.
Jako producent podcastów tworzył serie m.in. dla Credit Agricole, Empiku i Nokii. Współprowadzi podcast „Lekkomówni” poświęcony nauce przemawiania. Prowadzi agencję Cleverhearted Showrunners, która produkuje podcasty dla firm.
Jest trenerem wystąpień publicznych, który szkolił osoby z takich firm jak 3M, Santander, Google, Dolby. Przemawiał na największych polskich konferencjach: I Love Marketing, InfoShare, Internet Beta, TEDxKatowice.
Przez 5 lat organizował TEDxWroclaw, czyli lokalną edycję konferencji TED (o Pomysłach Wartych Rozpowszechniania) i oprócz doboru mówców, przygotowywał ich również do wystąpień. Uczył się między innymi od Chrisa Andersona (dyrektora TED) oraz Hansa Roslinga (weterana TED-owych przemówień). 

Polecane wartościowe podcasty na Spotify:

Reply All:

https://open.spotify.com/show/7gozmLqbcbr6PScMjc0Zl4

Imagined Life:

https://open.spotify.com/show/1yPGfTzdCmL6PMl0KS4rYu

True Spies:

https://open.spotify.com/show/3mGrX1kTN36ruTApsriWmv

World’s Greatest Con:

https://open.spotify.com/show/0xZYIEwtxkB1YxIENS7c6z

Przeczytaj więcej o konkursie The Ambies.

Daj znać, jakie masz wrażenia po wysłuchaniu podcastów.


Nieśmiało przypominamy, że jesteśmy na Patronite. Jeśli uważasz, że robimy wartościowe podcasty, wesprzyj nas. Będziemy bardzo wdzięczne. 

Polecamy Twojej uwadze artykuły:

Jeśli chcesz wznieść swój podcast na trochę wyższy poziom, zapraszamy na szkolenia indywidualne.

Oto opinie niektórych osób, które z nami pracowały.

Mówiąc krótko: rewelacja! Mówiąc dłużej: coś niesamowitego! Niesamowity profesjonalizm, przepleciony dużą dawką serdeczności, życzliwości i wiedzy podanej w super przystępny sposób. Może niektórym osobom to może się wydać ‘normalne’, ale ja miałam różne doświadczenia z profesjonalistami i nie zawsze były one pozytywne. Od początku wiedziałam, że konsultacja będzie super, ale ona naprawdę przerosła moje oczekiwania
Jolanta Siewiec

Zajęcia z Kasią i Hanią były dla mnie skonfrontowaniem swoich lęków przed oceną moich predyspozycji oraz dotychczasowych umiejętności w obszarze prezentacji i wystąpień publicznych. Na co dzień wykorzystuję umiejętności pokazane i wytrenowane podczas spotkań w mojej pracy. Najlepszą rekomendacją niech będzie ocena jednego z Trenerów prowadzących warsztaty z Autoprezentacji w ramach Szkoły Trenerów, do której obecnie uczęszczam:

“To prezentowanie mocno osadzone w storytellingowym mówieniu, włącznie ze strukturą i argumentacją.
Znakomicie układane w opowieść, wplatane w wątki, dopełnione pytania retorycznymi, chwytami i zabiegami zwiększającymi zainteresowanie odbiorcy. Mnie podoba się Twoje prezentowanie bardzo! To duża przyjemność móc słuchać tych historii. Nawet jeśli chcesz je jeszcze doszlifowywać. Dziękuję!”

Daniel Bialik

Przeczytaj jak wygląda współpraca z nami.

Nasz FB Torba Reportera i Podcastera

Nasza grupa Podcast dla firm i freelancerów

W sklepie kupisz szkolenia video i e-book “Sztuka rozmowy w podcaście i nie tylko”.

budowa reportazu


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *