hanna bogoryja zakrzewska katarzyna błaszczyk

O nas

O dwóch takich, które zaczęły pisać o reportażu

 

o nas

 

 

Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk  od wielu lat przemierzamy z mikrofonami Polskę i świat, by przygotowywać reportaże dla Polskiego Radia. Pociągami, autobusami, czasem samolotem, a czasem piechotą docieramy do niezwykłych miejsc i ludzi. Po emisji piszą do nas słuchacze, którzy dzięki tym historiom zmienili coś w swoim życiu. I to jest często kolejny temat.

 

Bez reportażu nie potrafimy żyć. Tak się złożyło, że niedawno zamieszkałyśmy niedaleko siebie i każda z nas miała wymuszoną przez los długą przerwę w pracy. Właśnie wtedy odkryłyśmy, że dostajemy bardzo dużo e-maili i telefonów od młodszych kolegów, studentów, ludzi zainteresowanych reportażem z pytaniami, jak ciekawie opowiadać historie.

 

Ten blog jest właśnie dla Was. Dzielimy się na nim naszymi doświadczeniami.  Piszemy szczerze, jak ta praca zmieniła nasze życie i dlaczego warto słuchać i opowiadać historie. Zapraszamy do świata reportaży i tajników radia. Dowiecie się, jak wciągnąć obcych ludzi w bardzo szczerą, głęboką rozmowę. Zdradzimy, jak pytać, słuchać i opowiadać.

 

Na co dzień przygotowujemy reportaże dla radiowej Jedynki, Trójki i Czwórki oraz PR24. Jesteśmy laureatkami najważniejszych dziennikarskich nagród, nasze prace reprezentowały polską radiofonię na festiwalach i konkursach zagranicą. Zasiadałyśmy w międzynarodowym, prestiżowym gremium d/s reportażu przy Europejskiej Unii Nadawców. Prowadziłyśmy wykłady i warsztaty dla uczniów i studentów w Polsce i zagranicą, między innymi w Wyższej Szkole Bankowości w Poznaniu, na Uniwersytecie we Lwowie, podczas International Feature Conference i Młodzieżowych Warsztatów Dziennikarskich w Lublinie. Od listopada 2017 prowadzimy eksperckiego bloga „Torba reportera”. Teraz pracujemy nad książką „To zdarzyło się naprawdę” dla Wydawnictwa Znak.

 

 

Więcej o nas >>


Od strony technologicznej  idealne działanie bloga zapewnia Katarzyna Bogoryja-Zakrzewska, prywatnie córka reporterki, zawodowo projektantka stron i  właścicielka firmy KABOZA.