Inne | Inspiracje | Podcasty

Podcast o dźwięku nr 4 – Głosem możesz więcej!

18 listopada 2019

Podcast o dźwięku nr 4 – Głosem możesz więcej!

 

 

Dobry głos przydaje się w pracy reporterskiej, w biznesie, w życiu codziennym. Aleksandra Ślifirska w książce “Medialne lwy dla rekinów biznesu”  napisała: “Głosem możesz więcej!” Jak pracować nad głosem?

 

Ostatnio słuchałam wielu podcastów i reportaży, by przygotować się do nagrania podcastu o efektach dźwiękowych. Zdałam sobie sprawę z tego, że chyba niewiele osób zastanawia się nad rolą głosu w przekazie audio. Nie chodzi o to,  czy mówimy wyraźnie, zrozumiale, szybko, wolno. Ale też jak brzmimy.

 

Dużo osób nie lubi swojego głosu. Można to zmienić. W podcaście będą wskazówki, ćwiczenia, dużo przykładów dźwiękowych oraz historii z mojego życia reporterskiego.  Na koniec podpowiem do kogo zgłosić się, by dowiedzieć się, jak pracować nad głosem.

 

 

Foto: Stefan Skellen

 

W tym podcaście usłyszysz:

Kogo ja lubię słuchać?

Co zrobić, jeśli natura nie obdarowała nas pięknym brzmieniem?

Jak pracować nad głosem?

Czy głos brzmi inaczej o różnych porach dniach?

Po co mówię z korkiem w ustach?

Jak głos zmienia się na przestrzeni lat?

Co wynika z tego, że wiemy kiedy brzmimy najlepiej?

Czy nasz nastrój ma wpływ na głos?

Jak wpłynąć na głos naszego rozmówcy?

Co w głosie może wyczytać trener głosu?

 

 

 

 

Podcast znajduje się także na :You Tube, Sound Cloud, Spotify, iTunes.

 

A co Ty myślisz o swoim głosie?

 

   Hanna

 

Only registered users can comment.

  1. Praca głosem była i jest dla mnie największym wyzwaniem. Przyznaję, że unikam tego, jak tylko mogę. Lepiej się czuję w fotoreportażu. Obrazem można przekazać równie dużo emocji

  2. Nie lubię swojego głosu, ale nie ja jedna, a ppodobno całkiem ładnie brzmi, ciekawe:P Podcast na pewno posłucham, ale troszkę później, jak podłączę się do słuchawek:)

    1. Ile razy ja słyszałam od kogoś, że ma brzydki głos. A ja się nim zachwycałam. Nie wiem, czemu, ale nie lubimy zazwyczaj swojego głosu.

      1. Na to, że wiele osób nie lubi swojego głosu duży wpływ ma to,że inaczej go slyszymy niż pozostali nais odbiorcy. Sami słyszymy swój głos jakby “od wewnątrz” więc dociera do naszego ucha nieco “przetworzony” głos.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *