E-book „Sztuka rozmowy w podcastach i nie tylko” - Katarzyna Błaszczyk, Hanna Bogoryja-Zakrzewska

Cena 59 zł, e-book dostępny w sprzedaży od 20 września 2020 od godziny 13.00- ten tekst znika o 13.00

Dla pierwszych 30 osób oprócz e-booka PREZENT: PDF pt “Pigułka wiedzy o hostingu”

Dla wszystkich kupujących wraz z e-bookiem w prezencie filmik “Jak przełamać tremę u siebie i u rozmówcy”

.

E-book w formacie PDF, MOBI, EPUB, 66 stron z interaktywnymi linkami
W prezencie nagranie video Katarzyny Błaszczyk „Jak przełamać tremę u siebie i u rozmówcy”. Czas 56 minut.

Krok po kroku przeprowadzamy  przez trudne zagadnienie, jakim jest sztuka rozmowy w podcastach. I nie tylko. To pierwsza taka pozycja na rynku

Dzielimy się radiowym doświadczeniem, bo przecież nasza praca opiera się właśnie na rozmowie z ludźmi. Sprawiamy, że rozmówcy otwierają się przed nami, powierzają nam swoje tajemnice. Wiemy też, co zrobić by ta rozmowa była ciekawa i wciągnęła słuchacza do tego stopnia, by zapragnął posłuchać więcej i więcej.

Oprócz przykładów, wskazówek, w e-booku znalazły się ćwiczenia do wykonania, oraz linki do filmików i nagrań audio, które są pigułką wiedzy. 

W e-booku znajdziesz informacje między innymi o tym:

 • jak przygotować swojego gościa do rozmowy
 • jak przełamać tremę u siebie i u rozmówcy
 • na czym polega sztuka zadawania pytań
 • jak zadawać trudne pytania
 • jak słuchać, by otwierać
 • jak prowadzić rozmowę, by słuchacz był zaciekawiony

Poza tym:

 • jakie są cechy dobrego rozmówcy
 • jakie informacje podać wcześniej
 • dlaczego nie pozwalamy czytać z kartki
 • co zrobić, jeśli ktoś nie zgadza się na rozmowę
 • jak prowadzić small talk
 • co to są pytania otwarte i zamknięte
 • czego nie robić podczas rozmowy
 • jak utrzymać dobre relacje 
 • jak skończyć rozmowę, by relacja przetrwała
Hanna i Katarzyna wnoszą do świata polskich podcastów coś, czego w dużej mierze wcześniej brakowało. WARSZTAT. Przekazują nam wiedzę, którą zdobyły pracując w medium, którego parafrazą jest podcast. Radio dało im doświadczenie, pewność, wiedzę i narzędzia do tego, aby nie tylko świetnie słuchać, ale również dociekliwie pytać. Jak to robić? Najlepiej zacznijcie od przeczytania książki "Sztuka rozmowy w podcaście i nie tylko" a później... próbujcie sami.
Karol Stryja
podcast Zawodowcy
Porozmawiać znaczy zrozumieć drugiego człowieka. Zrozumieć cały jego wszechświat. Katarzyna i Hanna biorą czytelnika za rękę i czule przeprowadzają przez trudną sztukę rozmowy. Krok po kroku cierpliwie wyjaśniają jakie błędy można popełnić i co zrobić by rozmowa była po prostu ciekawsza. Tłumaczą jak uważnie „słuchać” i „słyszeć” swojego rozmówcę bez względu na to czy opowiada o fizyce kwantowej, rodzajach mikrofonu czy miłosnych zawodach.
Anna Dudzińska
Reportażystka radiowa,
współpracuje z podcastem Raport o stanie świata

Książka "Zdarzyło się naprawdę - opowieści reporterskie" - Katarzyna Błaszczyk, Hanna Bogoryja-Zakrzewska

W 2005 roku nagrano ukrytym mikrofonem i kamerą 53-letniego dziennikarza, który proponował 16-latce zakup telefonu w zamian za seks. Zgodziła się bez zastanowienia. Niedługo po tym kilka dziewczyn z przerażającą szczerością opowiedziało, dlaczego to robią i co z tego mają. Reportaż radiowy stał się inspiracją filmu pt. “Galerianki”.

Artur został napadnięty, wywieziony i porzucony w przydrożnym lesie. Na skutek uderzenia w głowę stracił pamięć. Został bezdomnym. Tylko żona nie wierzyła, że mógłby tak po prostu zniknąć. Nie przestała go szukać.

Kiedy Jacek przekazał Agnieszce wszystkie oszczędności i wziął dla niej kredyt, by ta rzekomo mogła uwolnić się od swoich sutenerów, kobieta zniknęła. Jacek postanowił, że tak tej sprawy nie zostawi. Jak bardzo trzeba pragnąć miłości, by zakochać się w prostytutce i dać się jej oszukać?

Dwie uznane dziennikarki – Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk – powróciły do bohaterów najciekawszych, wielokrotnie nagradzanych reportaży i sprawdziły, jak potoczyły się ich dalsze losy. Czy reportaż wpłynął na ich życie? Jak zmienił same reporterki?

Oto najlepsze reportaże Polskiego Radia.