Dokumentacja | Inspiracje | Podcasty | Reportaż

Wydanie książki: Jak przygotować się do pisania książki?

12 maja 2019

Wydanie książki: Jak przygotować się do pisania książki?

 

Masz łatwość pisania? Wiele do opowiedzenia? Zdarzyło się, że ktoś powiedział: “Tę historię powinnaś opisać”? Nie wahaj się i zmierz się z tym wyzwaniem. My to zrobiłyśmy, a teraz możemy doradzić jak się przygotować do pisania książki.

 

Z tego podcastu dowiecie się:

– jak przygotować się do pisania książki?

– czy warto czytać książki innych, by czerpać inspirację?

– jak czytać takie książki? na co zwracać uwagę?

– co zrobić, gdy dopadnie nas depresja ”bo nie umiem pisać”

– czego brakuje w książkach, które są wydawane w self-publishing

-w czym tkwi siła książek wydawanych przez amatorów-pisarzy

 

 

 

Ten podcast jest na: Sound Cloud  oraz na You Tube

 

Więcej przydatnych artykułów znajdziesz tutaj: https://torbareportera.pl/

Jak wydać książkę część 1

 https://torbareportera.pl/inspiracje/jak-wydac-ksiazke-czesc-1/

Jesteśmy też na You Tube

 https://www.youtube.com/channel/UC7KJaH_g70ZQ10KMcC-xReQ

 

5 czerwca 2019 nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się nasza książka “Zdarzyło się naprawdę” Opowieści reporterskie”. Wróciłyśmy do bohaterów naszych 14 reportaży radiowych. To historie o miłości, seksie za pieniądze, wolności, śmierci i wielkiej historii w tle. Już teraz możesz zamówić tę książkę w przedsprzedaży tutaj:

 https://www.empik.com/zdarzylo-sie-naprawde-opowiesci-reporterskie-bogoryja-zakrzewska-hanna,p1224511639,ksiazka-p

 

 

Only registered users can comment.

 1. Bardzo ciekawy i przydatny podcast, szczególnie że chciałabym kiedyś napisać (i najlepiej wydać) książkę – chociaż nie reportaż, ale fikcję. Czytanie książek na pewno pomaga zauważyć, co nam się podoba, co nas razi i czego nie chcemy mieć we własnej twórczości.

 2. Ja właśnie się szykuję. Piszę od dziecka, i mam nadzieje, że teraz, gdy już jestem gotowa na to, by zrobić coś więcej niż wkładać kolejne teksty do szuflady coś się stanie 😀

  1. Na pewno! W kolejnych podcastach opowiemy jak dobrze wynegocjować cenę! A na blogu już jest tekst Jak zainteresować wydawcę książką.Powodzenia:)

 3. To prawda, masakra. My miałyśmy ponad miesiące opóźnienia, ale wydawnictwo spokojnie poczekało na nas. A ty się zdecydowałeś na self-publishing czy wydawnictwo?

 4. Zaczęłam od ebooka małego. Teraz mam zamiar napisać grubszy i go sprzedawać. Ciekawa jestem jakie będą efekty. Opowieści reporterskie chętnie kiedys poczytam. Na razie kolejka zaległych książek

  1. Wspaniale, ze nie straciłaś zapału. Ja trochę tak, bo tyle pracy trzeba włożyć:) Nie wszystko przewidziałyśmy. O czym ebook?

 5. Bardzo ciekawy podcast 🙂 Też jestem tego zdania, że do pisania książki trzeba się przygotować, jednak problem pojawia się wtedy, gdy przygotowania zabijają wenę. Pierwszą książkę (i jedyną skończoną) napisałam w wieku ok. 12 lat. Pisałam po rozdziałach i od razu czytałam przyjaciółkom, to było świetne przeżycie. Byłam dzieckiem, które lubiło czytać książki, ale nie przygotowywałam się do pisania jakoś specjalnie. Ta książka już nie istnieje, na pewno miała zły warsztat, ale drugiej nie udało mi się popełnić. Specjalnie poszłam na studia historyczne, by mieć warsztat (zawsze marzyłam o napisaniu powieści historycznej). Tymczasem im więcej wiem, tym bardziej perfekcyjna chcę być i tym mniej się przez to dzieje.

  1. Rozumiem to doskonale. Bardzo mi pomogła umowa z wydawnictwem, nie miałam po prostu innego wyjścia. Trzeba było pisać. Życzę powowdznia, skoro już pisałaś to masz lepszy punkt wyjścia ode mnie:)

 6. Mój mąż twierdzi, że powinnam wydać swoją książkę, na razie mam mnóstwo planów, zobaczymy co z tego wyjdzie 😉

  1. Męża trzeba słuchać:) Wydawnictwa nieustająco czekają na ciekawych autorów, to wiemy od naszego redaktora ze Znaku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *