Jak nawiązać pierwszy kontakt z rozmówcą?-część 1

Masz zaproszenie do domu od osoby, z którą spotkasz się pierwszy raz w życiu. Albo znasz już ją trochę, ale dopiero teraz zobaczysz jak mieszka. Jak się zachować, by zrobić dobre wrażenie?

 

Praca reportażystek radiowych polega na tym, że dzwonimy do osób, których nigdy wcześniej nie spotkałyśmy. Musimy je przekonać, aby nam zaufały i zaprosiły do siebie do domu. Nie chcemy nagrywać rozmowy w mieście, bo potrzebujemy ciszy, spokoju i czasu. Dzięki doświadczeniu i osobistemu wdziękowi:), to nam się udaje i dostajemy zaproszenie na herbatę.

 

Wyobraź sobie, że jesteś na naszym miejscu. Pukasz do drzwi, ktoś je otwiera. Oczywiście porównujesz w myślach wygląd tej osoby z obrazem, który wcześniej powstał w twojej wyobraźni. „O, nie! Ona jest znacznie młodsza, będzie zbyt mało doświadczona życiowo”,„ Wow! Jaki przystojniak, czy będzie miał coś do powiedzenia”,„Niedobrze, wygląda na nieśmiałą”.

 

Wchodzisz, witasz się i dostajesz (lub nie) rytualne pytanie: „Kawa czy herbata”. Najczęściej jak poprosisz o herbatę, to i tak dostaniesz kawę:)

 

Pani albo pan domu znika w kuchni, a ty dyskretnie rozglądasz się po pokoju. To bardzo ważny moment. Dlaczego?

 

O tym opowiemy w filmiku poniżej.

 

Hanna i Kasia

 

 


2 Komentarze

Julka · 17 lutego 2018 o 18:48

Dzięki za ten filmik – super praktyczny!

    Hanna Bogoryja-Zakrzewska · 18 lutego 2018 o 18:34

    Dzięki! Przed nami część 2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *