O swoim sprzęcie do nagrań radiowych pisałyśmy już na naszym blogu. Teraz jesteśmy w trakcie kompletowania wszystkiego, co pomoże nam w kręceniu filmików na Youtube. Poprosiłyśmy Monikę Kurdej, która jest bardziej doświadczona w tym temacie, o pokazanie, czym ona nagrywa.

Czym kręcić filmiki na You Tuba

Zaczynałyśmy z Kasią od nagrywania jej tabletem. Niestety dźwięk ranił uszy, zwłaszcza nasze, bo przecież pracujemy w radiu.

Tu jest filmik, którym debiutowałyśmy. Wszyscy dobrze się bawili, ale radiowcy ganili nas za jakość nagrania:

Potem zainwestowałyśmy w światła, bardzo przydatne, bo często kręcimy w domu. Mimo, że obie mamy remont i plan zdjęciowy jest mocno zagracony:)

Następnie obie zmieniłyśmy komórki na lepsze i efekt jest niesamowity. Naprawdę dobrze kręcą. Kasia ma Samsunga, ja Huawei.

A ostatni zakup to mikrofony, takie same jak za chwilę zobaczycie na filmiku z Moniką Kurdej, blogerką, dietetyczką, tu jest jej strona: Zasmakuj w życiu. 

Co jeszcze przed nami? Musimy nauczyć się lepiej, ciekawiej kręcić. Mamy przecież na blogu porady na ten temat Adama Bogoryja-Zakrzewskiego:

https://torbareportera.pl/montaz-i-realizacja/jak-krecic-filmiki-na-you-tube/

No i musimy więcej czasu poświęcić na montaż. Robimy to w Hit Film Express, program świetny. Pozostaje jeszcze opanować lepsze cięcia i wklejanie napisów, animacji itp.

A to wszystko po to, by było jak najbardziej interesująco.

Zapraszamy na nasz kanał na You Tube: tu możecie nas oglądać.

Jakieś pytania? Chętnie odpowiemy.

Hanna i Katarzyna
Polecamy
Reportaż, ale co to jest?
jak zainteresować dziennikarza

Kiedy prowadzę warsztaty dla uczniów lub studentów, często okazuje się, że nie bardzo wiedzą, czym  właściwie  jest reportaż. Zazwyczaj studenci  Read more

Jak wygrać konkurs im. Jacka Stwory?
jak wygrać konkurs im. jacka stwory

„Wygranie konkursu stypendialnego im. Jacka Stwory jest proste w porównaniu z tym, co czeka potem laureata” – słyszałam niejednokrotnie od Read more

Jak budować sceny w radiu?
jak budować sceny w radiu

Włączasz radio,  a w nim artysta opowiada o tym, co go niesamowicie urzeka w muzyce. Maluje słowem obraz z prób Read more

Czyścimy kibelek, czyli przykład zabawnego reportażu
przykład reportażu

Rzadko kiedy opowiada się z humorem, z pewnym „przymrużeniem oka”.  Ja jednak bardzo lubię takie zabawne historie. Poniżej przykład takiego Read more


2 Komentarze

Martyna · 5 lutego 2019 o 14:43

Bardzo przydatny tekst. Pozdrawiam

Torba Reportera - Reportaż w praktyce · 17 marca 2019 o 21:05

[…] Jaki sprzęt jest potrzebny do nagrywania? […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *