Torba Reportera i Podcastera

Cierpliwe ucho zostaje nagrodzone

Opublikowane przez Hanna Bogoryja-Zakrzewska w dniu

Jolanta Krysowata

To powiedzenie pada w dzisiejszym filmiku. I ja podpisuję się pod tym twierdzeniem. Cierpliwość, to słowo dobrze określa cechę dziennikarza, którą trzeba mieć, by odnieść sukces w mediach.

Cierpliwość dziennikarska – dlaczego jest ważna?

Cierpliwość jest potrzebna podczas nauki zawodu, bo nie tak łatwo jest nauczyć się opowiadać dobre historie. Cierpliwość jest także niezbędna, gdy przygotowujemy dokumentację tematu. Następnie  w kontaktach z naszymi rozmówcami. Nie możemy się spieszyć, iść na skróty. Reportażysći nie są dziennikarzami od newsów, dlatego na pośpiech absolutnie nie ma miejsca.

Szczególnie jeśli chcemy zajmować się dziennikarstwem śledczym. O tym jak przygotować dobre reportaże śledcze, opowiedziałam we wpisie na ten temat:

Jak zrobić dobry reportaż śledczy?

Ten rodzaj dziennikarstwa jest trudny, ale bardzo satysfakcjonujący dla reportera. Niestety raczej nieopłacalny finansowo dla właścicieli mediów, stąd coraz rzadziej spotykany.

Katarzyna Błaszczyk zapytała Jolantę Krysowatą o to, czy jeszcze istnieje dziennikarstwo śledcze. To dawna dziennikarka Radia Wrocław i Telewizji Polsat. Od 2014 roku jest wójtem w gminie Wińsko, ale pilnie obserwuje sytuację w mediach. Poprowadziła niezwykle inspirujący wykład podczas Ogólnopolskiego Seminarium Reportażystów Radiowych w listopadzie tego roku w Warszawie pt “Śledztwo w sprawie śledztwa czyli gdy każdy jest twoim wrogiem (nawet ty sam)”.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *