Inspiracje | Podcasty | Uncategorized

Dobre zdjęcie, czyli jakie?

1 kwietnia 2019

Dobre zdjęcie, czyli jakie?

 

Nie masz czasu na czytanie bloga. Wolisz słuchać na spacerze, w kolejce do lekarza, prowadząc auto. Od dziś ruszamy z podcastami. A pierwszy jest o zdjęciach, bo zostałyśmy patronem medialnym konkursu dla studentów dziennikarstwa.

 

Tu znajdziecie nasz pierwszy podcast – Konkurs dla studentów dziennikarstwa. 

A jeżeli chcecie przerobić to nagranie z You Tube na podcast bez obrazu, to w minutę Jacek Kłosiński wyjaśni wam jak to zrobić:

https://klosinski.net/jak-zamienic-kanal-na-youtube-w-podcast/

 

A zwolenników słowa pisanego, zapraszam do wpisu o tym, jak zrobić dobre zdjęcie. Jedni mówią, że trzeba mieć oko, a inni, że dobry sprzęt. Po naszych doświadczeniach dodamy, że w przypadku portretów trzeba jeszcze mieć zdolne, dobrze przygotowane modelki. To zwiększa szansę na dobre zdjęcie.

Całą sobotę spędziłyśmy z Katarzyną bardzo pracowicie. Stefan Skellen zgodził się poświęcić nam kilka godzin i zrobić sesję zdjęciową w radiu. Potrzebujemy pilnie porteretów do naszej książki, która już w czerwcu ukaże się w Wydawnictwie Znak.

Przygotowałyśmy ubrania, radiowe rekwizyty i…teraz mamy dużo przemyśleń na temat tego, co jest potrzebne do dobrego zdjęcia.

Dziś napiszemy tylko jedno: nie przesadzać ze śmiechem! Bo inaczej efekt jest taki, jak poniżej:

 

 

 

 

Stefan Skellen musiał mieć dużo cierpliwości do nas, DZIĘKUJEMY. Innymi przemyśleniami na temat tego, jak się przygotować do takiej sesji opowiemy w następnych wpisach.

 

A dziś przedstawiamy wam autorkę, która zrobiła naprawdę dobre zdjęcie. Izabela Olczyk, studentka dziennikarstwa z Krakowa w zeszłym roku wzięła udział w Ogólnopolskim Studenckim Konkursie Fotograficznym Głębia Spojrzenia.  Jej fotografia”Piękno” zdobyła 1 miejsce. 

 

Izabela Olczyk, fot: Iga Szabat
Izabela Olczyk, fot: Iga Szabat

 

 

Porozmawiałam z Izabelą przez telefon o okolicznościach powstania tego zdjęcia i o nagrodzie. Posłuchajcie.

 

 

Poniżej prace Izabeli, które powstały dzięki sesji w profesjonalnym studiu.

 

Foto:Izabela Olczyk

Izabela będzie w tym roku w jury konkursu, które organizuje Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Termin nadsyłania prac upływa 11 kwietnia.

W 10 edycji konkursu można zgłosić prace w 3 kategoriach:

POSTACIE W MIGAWCE – human story: portrety osób znanych i nieznanych, grupy społeczne, sylwetki

DZIEŁA CODZIENNOŚCI – fotofelieton: wycinek rzeczywistości

HISTORIE PRAWDZIWE – mały fotoreportaż (3 fotografie)

Tu jest pełne info o konkursie: Głębia Spojrzenia.  

 

 

 

I jak podobają Wam się zdjęcia Izabeli?

Hanna

Only registered users can comment.

  1. Bardzo fajne zdjęcia, przyciągają wzrok 🙂 I widać na nich, że autorka ma wyczucie emocji i potrafi je oddać na zdjęciu 🙂

  2. Zdjęcia naprawdę przyciągają wzrok. Według mnie najlepsze wychodzą wtedy, gdy model/ka dobrze czuje się w swoim ciele i jest otwarty/a na fotografa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *