Każda rozmowa jest spotkaniem, czasem miłym, czasem trudnym. Ale zawsze inspirującym. To motto naszego e-booka  „Sztuka rozmowy w podcaście i nie tylko”.

E-book będzie miał swoją premierę już wkrótce. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o jego zawartości. Już teraz możesz pobrać bezpłatny rozdział o tym, jak przezwyciężyć tremę u siebie i u swojego rozmówcy.

Sztuka rozmowy

Recenzentką e-booka „Sztuka rozmowy w podcaście i nie tylko” jest  Anna Dudzińska, wielokrotnie nagradzana reportażystka radiowa. To laureatka najważniejszej światowej radiowej nagrody „Prix Italia” za reportaż „Cena pracy” (wspólnie z Anną Sekudewicz)

Tu możecie posłuchać tego reportażu 

Sztuka rozmowy-z Anną Dudzińską

Przez kilka lat Ania była korespondentką Polskiego Radia w Dubaju. W tym roku odeszła z Radia Katowice i obecnie możecie usłyszeć ją w podcaście „Raport o stanie świata”. Jest także autorką artykułów o architekturze, teraz pracuje nad własną książką. Jako dziennikarka wyróżnia się niezwykłą wrażliwością i rzetelnością. Te cechy na pewno miały wpływ na jej decyzję o odejściu z Polskiego Radia. Zapewne dzięki nim osiągnęła zawodowo wszystko, co możliwe.

W podcaście, który jest zapisem spotkania live prowadzonego przez Katarzynę Błaszczyk na Facebooku, usłyszycie między innymi;

  • Dlaczego Ania bardzo dokładnie przygotowuje się do nagrań, spotkań, co jej to daje?
  • Na czym polega słyszenie bohatera i sytuacji?      
  • Jakie były najbardziej stresujące momenty w jej życiu zawodowym? 
  • Kiedy i jak przerwać swojemu rozmówcy?
  • Jaka była najbardziej spektakularna wpadka antenowa? 
  • W jaki sposób technicznie nagrywała rozmowy w czasie pandemii?
  • Co można nagrywać za pomocą smartfona?
  • Jakie są trudności w rozmowie z osobami z innych kultur i krajów?
  • Jak zadać trudne pytanie?
  • Najbardziej bulwersująca sytuacja w życiu zawodowym Ani.
  • Ważne pytanie, które powinniśmy sobie zadać przed nagraniem, w trakcie przygotowywania się do rozmowy.
  • Co zrobić jeśli rozmówca okazuje się słaby, a my mamy audycję na żywo?

Podcast znajdziecie na Spotify, iTunes, Castos.

Kanał RSS: https://torba-reportera.castos.com/feed

Jeżeli nasze podcasty uważasz za wartościowe, chcesz ich słuchać regularnie, zostań naszym Patronem. Na portalu “Patronite” znajdziesz dokładne informacje jak możesz to zrobić i jaką korzyść  Ty z tego doniesiesz. Zapraszamy! Kliknij, by zostać Patronem.


Autorką zdjęcia na okładce podcastu jest Anna Snarska.

Polecamy
Jak wygrać konkurs im. Jacka Stwory?
jak wygrać konkurs im. jacka stwory

„Wygranie konkursu stypendialnego im. Jacka Stwory jest proste w porównaniu z tym, co czeka potem laureata” – słyszałam niejednokrotnie od Read more

Jak budować sceny w radiu?
jak budować sceny w radiu

Włączasz radio,  a w nim artysta opowiada o tym, co go niesamowicie urzeka w muzyce. Maluje słowem obraz z prób Read more

Jak rozmawiać o śmierci?
jak rozmawiać o śmierci

Płaczę za każdym razem, kiedy słucham reportażu „Wymyśliłam sobie” o Agnieszce Kaludze, pseudonim Zorka. Pamiętam, że ktoś polecił mi ją, Read more

Trudna rozmowa, czyli przykład jak namówić opornego rozmówcę.
oporny rozmówca

Masz pomysł na opowieść, wiesz kto ma być bohaterem, ale martwisz się, czy zgodzi się na spotkanie. Ten pierwszy kontakt Read more


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *