Torba Reportera i Podcastera

#44 Produkcja podcastu dla firm-jak to robimy? część 2

Opublikowane przez Hanna Bogoryja-Zakrzewska w dniu

produkcja podcastu

Nagrywanie podcastu dla Urzędu Miasta w Warszawie okazało się sporym wyzwaniem dla nas. Z myślą o słuchaczach Torby reportera i podcastera zaczęłam zapisywać mikrofonem kolejne fazy powstawania podcastu.

produkcja podcastu

Mój sprzęt do nagrywania

Kiedy montowałam ten podcast nr 44 zwróciłam uwagę na swój głos. Nagrywałam go w różnych odstępach czasowych, różnych porach  dnia, na różnych mikrofonach i w różnych pomieszczeniach. To  wszystko słychać, szczególnie jeśli tego odcinka posłuchasz w słuchawkach.

Wg mnie to pokazuje potęgę głosu i  że warto nad nim pracować. Gdy jest rozgrzany, a Ty jesteś w dobrej formie psychicznej i fizycznej wszystko brzmi naprawdę dobrze. 

W tej części podcastu opowiadam:

Jak radzę sobie gdy wiatr wieje za mocno;

Jak wybieram muzykę do podcastu;

Na co zwracam uwagę podczas realizacji.

Oczywiście są przykłady.  W tym odcinku wykorzystałam utwór Kaleidoplasm : Liquid gold.

Podcastu można słuchać między innymi tutaj : Castos, Spotify, iTunes, YouTube.

Kanał RSS: https://torba-reportera.castos.com/feed

Posłuchaj też pierwszej części podcastu “Produkcja podcastu dla firm-jak to robimy?”.

Zajrzyj do naszego e-sklepu z tutorialami. Polecamy ten o trzymaniu mikrofonów we właściwy sposób. “Jak i gdzie nagrywać” 

A tu link do wspomnianego podcastu z Darkiem Marchewką-realizatorem dźwięku “Montaż dźwięku-robić samodzielnie czy zlecić”

Będzie nam miło, jeśli zostawisz swój komentarz tu na blogu lub na FB.

Jeśli uznasz, że nasze podcasty są przydatne i wartościowe, możesz zostać naszym Patronem. A tym, którzy już nas wspierają bardzo dziękujemy. 

Produkujemy podcasty głównie dla instytucji kultury, ale dużą radość sprawia nam także praca nad podcastami dla małych, jednoosobowych firm lub uczenie innych jak zrobić dobre audio. Jeśli zastanawiasz się czy poświęcimy Ci czas byś mógł/mogła rozwinąć swój warsztat podcastera/reportera, to odpowiedź brzmi TAK.

Zostań naszym studentem-to najnowsza oferta współpracy z nami. Zobacz co dla Ciebie mamy.https://torbareportera.pl/konsultacje/


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *