Torba Reportera i Podcastera

OFERTA

Prowadzimy szkolenia z zakresu: przygotowywania podcastów, storytellingu, wystąpień publicznych i medialnych, współpracy z mediami. Skierowane są do wszystkich, którzy w nowoczesny sposób chcą budować swoją markę.

                                        KONSULTACJE INDYWIDUALNE

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z podcastami, masz pytania i wątpliwości, odpowiemy na Twoje pytania. Doradzimy w sprawie sprzętu, wyboru odpowiednich aplikacji do hostingu i montażu, podpowiemy gdzie, kogo i jak nagrywać, co zrobić treść była atrakcyjna dla słuchaczy. Możemy przeprowadzić Cię przez cały proces produkcji podcastu.

Cena od 200 zł

Więcej informacji: kasiab2102@gmail.com tel. 505 529 001

Jeśli chcesz sprofesjonalizować swój podcast, który już istnieje, pomożemy Ci w tym. Razem popracujemy nad dobrą jakością dźwięku oraz ciekawą treścią.

Cena od 200 zł

Więcej informacji: kasiab2102@gmail.com tel. 505 529 001

Zapraszamy także do kontaktu w sprawie warsztatów i szkoleń, pracy nad podcastem i reportażem.

                                        SZKOLENIA ZAMKNIĘTE DLA FIRM

PODCAST OD A DO Z

Zdecydowana większość podcastów to monologi lub wywiady. Tymczasem  za pomocą  muzyki, efektów, narracji można uatrakcyjnić przekaz i wyróżnić się na rynku. Dzięki autorskiemu szkoleniu z użyciem sprzętu reporterskiego uczestnicy zdobędą wiedzę na poziomie zaawansowanym. Będą w stanie przygotować stanowisko do nagrywania rozmów, dobrać atrakcyjne tematy do rozmów, a potem zmontować je tak, by przyciągały słuchaczy bogactwem brzmienia. Szkolenie obejmuje zagadnienia: doboru sprzętu, miejsca do nagrywania, wyszukiwania ciekawych tematów, sztuki zadawania pytań i aktywnego słuchania, zasad dramaturgii, emisji głosu, obróbki dźwięku, doboru muzyki i innych środków wyrazu, omówienie kanałów dystrybucji. Efektem szkolenia jest przygotowanie  jednego odcinka podcastu.

STORYTELLING, CZYLI SZTUKA OPOWIADANIA HISTORII

Autorskie szkolenie, które pozwoli wykorzystywać storytelling w biznesie i marketingu. Uczestnicy dowiedzą się, o czym opowiadać, by zainteresować swoim produktem/działalnością innych. Przygotują historie do wykorzystania w praktyce. Otrzymają konkretne wskazówki, jak opowiadać na żywo, by porwać słuchaczy. Będą mieli możliwość popracowania na żywo przed kamerą i mikrofonem nad głosem, mimiką, gestykulacją. Zajęcia składają się z kilku części tematycznych: na czym polega moc opowieści, uniwersalny model dramaturgiczny w opowiadaniu, konstruowanie historii, ciekawe opowiadanie na żywo.

JAK ZAISTNIEĆ W MEDIACH

Warsztat z użyciem mikrofonów i kamer, przeplatany mini-wykładami. Zajęcia pozwolą zrozumieć, jak działają media, jakich treści potrzebują i jak je wykorzystują.  Co zrobić, aby poprzez dziennikarzy dotrzeć z ważnym przekazem do odbiorców. Uczestnicy nauczą się tworzyć teksty informacyjne, atrakcyjne dla dziennikarzy. Dowiedzą się co i jak mówić, by media zapraszały ich do siebie. Szczegółowa tematyka obejmuje: sposoby dotarcia do redakcji, sztuka pisania ciekawego maila do mediów, sztuka dobrego zaprezentowania się odbiorcom podczas rozmowy z dziennikarzem, przygotowanie do występu, emisja głosu, pokonywanie tremy, prawo prasowe, sposoby utrzymywania dobrych relacji z dziennikarzami.

                                           WARSZTATY REPORTERSKIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ REPORTEREM

Zajęcia bogate w ćwiczenia, które przygotowują uczestników do wystąpień publicznych i tworzenia własnych filmików oraz podcastów. Dzieci nauczą się kręcić ciekawe filmiki, dobrze kadrować zdjęcia. Poznają sposoby przełamania tremy oraz nauczą się właściwie posługiwać głosem. Dowiedzą się jak ciekawie opowiadać, zgłębią sztukę zadawania pytań oraz aktywnego słuchania. Zobaczą siebie na ekranie i usłyszą swój głos. Organizatorzy i uczestnicy otrzymają atrakcyjny filmik nakręcony podczas warsztatów.


CHCESZ Z NAMI USTALIĆ SZCZEGÓŁY WSPÓŁPRACY, DOPASOWAĆ SZKOLENIE DO TWOICH POTRZEB – ZADZWOŃ LUB NAPISZ

Cena od 999zł

torbareportera@gmail. com, tel 505 529 001


                                                         OPINIE

Warsztaty otwarte dla fundacji - Jak zainteresować dziennikarzy?

Warsztaty otwarte dla fundacji – Jak zainteresować dziennikarzy?

“Zmiana spojrzenia na dziennikarza. Uświadomienie sobie, że piłeczka jest po naszej stronie”.

“Wysoki poziom szkolenia, otwartość na potrzeby uczestników, wysoka kultura osobista szkoleniowców, świetna atmosfera zajęć. Będę polecał innym”.


Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę- Jak pisać i mówić o innowacjach?

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę- Jak pisać i mówić o innowacjach?

“Nauczyłam się opowiadać historie, prosto i zainteresowaniem”

“Bardzo ciepłe i serdeczne prowadzenia. Szybko i konkretnie, duże tempo. Teraz będę “procesować” w spokoju”.


PYRCASTER 2019 - Sztuka zadawania pytań

PYRCASTER 2019 – Sztuka zadawania pytań

“Ciekawa treść, mnóstwo inspiracji, wspaniały sposób przekazu”

“Prowadzące mają bogate doświadczenie w prowadzeniu rozmów, warsztat pełen ćwiczeń i przykładów z życia”


„Jak zrobić dobry reportaż” dla stypendystek programu Media, Minorities and Migration

„Jak zrobić dobry reportaż” dla stypendystek programu Media, Minorities and Migration

“Zdecydowanie najbardziej podobały mi się teoretyczne informacje dotyczące reportażu (model dramaturgiczny, elementy reportażu). Bardzo istotne i pomocne były osobiste doświadczenia prowadzącej, którymi chętnie dzieliła się z uczestniczkami”.
“Najbardziej podobały mi się ćwiczenia, szczególnie te dotyczące rozmowy i poznawania bohatera poprzez przedmiot”


Warsztaty dla dziennikarzy z IMI-Radio „Jak otwierać rozmówcę”

Warsztaty dla dziennikarzy z IMI-Radio „Jak otwierać rozmówcę”

“Prowadzące nie tylko świetnie opowiadały o swoich doświadczeniach, ale również potrafiły słuchać uczestników i w bardzo delikatny sposób krytykowały uczestników i dawały swoje rady”

“Prowadzenie było super. Podobało się wszystko, a najbardziej ćwiczenia, bo dzięki nim możemy otworzyć siebie i poznać nowych ludzi”


Warsztaty reporterskie dla dzieci  w Szkole Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie

Opinie o warsztacie w filmiku poniżej. Wszystkie fotki zostały zrobione przez uczestników warsztatów


Warsztaty profilaktyczno-medialne w Niepublicznej Szkole STO w Rembertowie 

Warsztaty profilaktyczno-medialne w Niepublicznej Szkole STO w Rembertowie

Referencje

Referencje